מה היא חתונה הפוכה ולמה כדאי לכם לאמץ את הקונספט?

המושג ״חתונה הפוכה״ מתייחס לסדר העניינים של תוכנית אירוע החתונה. לפי המסורת, נהוג היה להגיש את הארוחה לאחר קבלת הפנים וטקס החופה, ואילו בחתונה הפוכה – זה הדבר הראשון שקורה. למה הקונספט הזה מתאים במיוחד בישראל?

רגע האמת הגיע, ועכשיו, אחרי כל הבלאגן וההתרגשות של האירוסין, אתם נדרשים להתחיל ולתכנן את האירוע הנוצץ של השנה, שלא לומר של החיים – הלא הוא אירוע החתונה שלכם. אתם מוצפים במידע וברעיונות. החברים שלכם עשו ככה, ההורים שלכם מבקשים שתבחרו במשהו אחר, ומופעל עליכם לא מעט לחץ. אתם רוצים שהאירוע שלכם יהיה מושלם. ברור. אי אפשר אחרת. אז הרשו לנו להמליץ לכם על קונספט שכבר ישדרג לכם את האירוע, עוד לפני שהתחלתם להפיק אותו. אנחנו מדברים על חתונה הפוכה. 

מה היא חתונה הפוכה?

המושג ״חתונה הפוכה״ מתייחס לסדר העניינים בהקשר של הגשת האוכל, טקס החופה, התוכנית האומנותית ומסיבת הריקודים. הגורם המרכזי פה הוא הארוחה, שלפי המסורת נהוג היה להגיש אותה לאחר קבלת הפנים וטקס החופה, ואילו בחתונה הפוכה – היא הדבר הראשון שקורה.

למה מומלץ לאמץ את הרעיון – במיוחד בחתונות בישראל?

ישראלים אוהבים ״ישר ולעניין״

ישראלים ידועים בחוסר הסבלנות שלהם, ואין ספק שהדבר בא לידי ביטוי גם באירועים. הרעיון של להגיש לאורחים שלכם את הארוחה המרכזית מיד עם הגעתם לחתונה יכול להתיישר בקלות עם הקטע הזה של לרצות ״ישר ולעניין״. תנו להם את מה שהם רוצים – ומיד. 

האורחים מגיעים רעבים – גם אם החתונה במרכז

לא משנה באיזה יום בשבוע ובאיזו שעה מתקיימת החתונה שלכם, אנחנו יכולים להבטיח לכם שהאורחים שלכם יגיעו רעבים. אפילו אם התחשבתם ובחרתם לקיים את האירוע בלוקיישן מרכזי כמו תל אביב, וחסכתם לאורחים שלכם את הפקקים, הם עדיין יודו לכם על הבחירה הזו. חתונה הפוכה במרכז, בצפון או בדרום – מגיעים לאירוע וישר אוכלים. כיף גדול. 

אתם יכולים לחסוך על הפתיחים – ולפנק את האורחים שלכם בדברים אחרים 

חתונה הפוכה משמעותה למעשה היא שמוותרים על החלק של קבלת הפנים והגשת המתאבנים של הפתיחה. במילים אחרות, אתם בעצם חוסכים את ההוצאה הזו, הן של הבר והן של המנות המוגשות בשלב זה של האירוע. את התקציב שהשתחרר תוכלו לנתב לשלל מטרות אחרות – תוכלו לפנק את האורחים שלכם באוכל איכותי ומושקע יותר, במותגי אלכוהול יוקרתיים בבר, בהופעה שווה של להקה או אומן מבוקש או פשוט – לקחת את הכסף ולברוח לנופש שתמיד חלמתם עליו. מה שנקרא ירח דבש. אף אחד לא יתחשבן איתכם, מבטיחים. 

גם האורחים המאחרים יספיקו לטקס החופה

אם יש עוד משהו שלגמרי מאפיין את הישראלים, זו הנטייה שלא לעמוד בלוחות זמנים. אנחנו ״שכונה״, אין מה לעשות. למען האמת, בחתונות יש עוד סיבות לאחר, לרבות הפקקים הארוכים המאפיינים את כבישי ישראל העמוסים לעייפה. הסוגיה הזו גורמת לא פעם לאיחורים בחתונות, שהמחיר שלהם הוא חוסר הנוכחות של אורחים רבים באחד החלקים הכי חשובים ומרגשים של האירוע – טקס החופה. בהקשר הזה, הקונספט של חתונה הפוכה עושה חסד עם המאחרים, שכן, הגשת הארוחה שקודמת לטקס החופה, משאירה להם מספיק זמן להגיע לרגע החשוב הזה ולקחת בו חלק.

משאירים יותר זמן וכוח לטקס החופה ולתוכנית האומנותית 

בהמשך לסעיף הקודם, יש כאן סוגיה נוספת בקשר לטקס החופה. החלק הזה בדרך כלל מתקיים ממש בתחילת האירוע, ולא פעם האורחים מגיעים אליו מותשים מהנסיעה, רעבים (במיוחד אלו שאיחרו קצת ופספסו את הפתיחים)ֿ, ולא ממש מרוכזים בדברי הרב, בברכות שלכם ובשבירת הכוס ההיסטורית. כשאתם בוחרים בקונספט של חתונה הפוכה, אתם לא רק מבטיחים שכולם יגיעו בזמן לטקסים ולתוכנית האומנותית, אתם גם מבטיחים שכולם יהיו מרוכזים, שבעים ועם אורך רוח בחלקי התוכן של האירוע. תוכנית אומנותית עשירה בחתונה שלכם יכולה למנף את האירוע בקטע אחר, ולתרום רבות להתרגשות ולהנאה של כל המשתתפים. חתונה הפוכה מאפשרת לכם למקסם את הפוטנציאל של החלקים האלה.

משאירים מספיק זמן בין האוכל לריקודים

על שלושה דברים עומד העולם, כלומר העולם של החתונה שלכם – האוכל (והאלכוהול), הטקס (ואולי התוכנית האומנותית) והריקודים. הקטע הוא, שאוכל, ובמיוחד ארוחה עשירה כמו שאתם עומדים להגיש לאורחים שלכם, וריקודים – לא כזה הולכים ביחד. והנה עוד יתרון משמעותי בחתונה הפוכה – כאשר אתם מגישים את הארוחה ישר בתחילת האירוע, ואז פונים לטקסים ולתוכנית האומנותית, אתם בעצם משאירים טווח מספיק רחב של זמן לעיכול, בין האוכל לריקודים, והנה קיבלתם אורחים קלילים וזורמים, שנותנים מעצמם על הרחבה. 

באילו חתונות הקונספט של חתונה הפוכה יתאים במיוחד?

חתונת שישי בצהריים: אין לכם זמן לבזבז – האורחים רעבים

אם זה לא היה ברור, בעינינו הקונספט של חתונה הפוכה מתאים לכל אירוע, בכל שעה ומועד. עם זאת, אם מדובר בחתונת שישי צהריים במרכז, אין ספק שהאורחים שלכם מגיעים מוכנים ובשלים לארוחה טובה. תנו להם מיד את מה שהם צריכים, אל תבזבזו זמן.

חתונות שפורמט ההגשה של האוכל הוא בעמדות אוכל 

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות מוותרים על המסורת של הגשת ארוחה כבדה לשולחנות או על הבופה המוכר, ובוחרים בפורמט הגשה שונה. הקונספט של ״מטבחים פתוחים״ ושל עמדות אוכל המפוזרות ברחבי האולם ומציעות מגוון מנות בהכנה במקום, תופס תאוצה. כשחושבים על זה, הקטע הכי כיפי בחתונות הוא הקטע של קבלת הפנים, כשמסתובבים בין דוכני אוכל וחוטפים כל מיני מנות ביס טעימות ומעניינות. אז בקונספט הזה אתם בעצם מאמצים את הרעיון לאורך כל החתונה. כמובן, הדוכנים האלה יהיו פעילים כבר מתחילת החתונה, מה שבעצם הופך את האירוע לסוג של חתונה הפוכה.

ריברסייד אולם אירועים על הנחל בתל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

    נשמח להפגש לדרינק!

    אה, וגם שאלות זה בסדר

    CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES