גן אירועים לחתונה, ספקים ומתנות: אלה הדברים שאתם צריכים לקחת בחשבון ביצירת תקציב לחתונה

קל להסתבך בתכנון חתונה ולשכוח שהמצב הפיננסי שלכם אולי לא תואם את הרעיונות שעולים בתכנון האירוע. אך עם תכנון תקציב נכון, תוכלו להפיק חתונה מושלמת מבלי לטבוע בהוצאות שאינן מתאימות לכם.

עם כל ההתרגשות של אירוסין, יכול להיות מפתה להתחייב למגוון רחב של אטרקציות, ספקים והוצאות גבוהות.. עם זאת, אתם עשויים לגלות שתהליך תכנון החתונה יכול להיות רגוע ומהנה יותר כאשר יש תקציב מסודר וברור. 

בדיוק בגלל זה הכנו עבורכם מדריך בן 7 שלבים לבניית תקציב לחתונה, כך שתוכלו לדעת בדיוק כל מה אתם מוציאים וכמה כסף תוכלו להשקיע בכל היבט של החתונה.

שלב ראשון: ערכו שיחה פתוחה על תקציב החתונה שתוכלו להרשות לעצמכם 

הדבר האחרון שאתם רוצים בנוסף ללחץ של תכנון חתונה הוא חרדה שלא תוכלו להשיג את הכסף הדרוש להפקת החתונה שלכם. לפעמים קשה שלא להיסחף לתחושה שמלווה "אירוע של פעם בחיים" אבל הדרך הטובה ביותר להפיק אירוע כזה היא עם כמה שפחות דאגות ובאופן ריאליסטי ושקול. התחילו בשיחה על סגנון החתונה שתרצו להפיק ומשם ערכו תיאום ציפיות בהתאם לתקציב שעומד לרשותכם.

שלב שני: הבינו מהם המקורות הפיננסים שלכם למימון האירוע

אולי יש לכם חיסכון שיוכל לממן חלק מעלות האירוע, אולי אתם מתכננים לקחת הלוואה ואולי ההורים שלכם מתכננים לסייע לכם במימון החתונה. כך או כך, חשוב שתדעו מהם מקורות המימון של האירוע שלכם. זוגות רבים מתחייבים לתשלום לספקים, לאולם האירועים ולסלון הכלות מתוך הנחה שהם יקבלו מתנות מהאורחים שיאפשרו להם לשלם על ההתחייבויות. למרות שבישראל מקובל לתת מתנות חתונה בדמות צ'קים, ישנם זוגות שמגלים לאחר האירוע כי המתנות שקיבלו לא מספיקות כדי לכסות את כל ההתחייבויות הכספיות שלהם. לכן חשוב שתערכו מראש למצב בו תצטרכו להוציא כסף מכסכם, בין אם זה על חשבון חיסכון קיים או מימון של ההורים. 

שלב שלישי: צרו רשימת אורחים כללית

גודל רשימת האורחים שלכם הוא גורם משמעותי המשפיע על התקציב שתצרכו להפקת האירוע. יש הבדל גדול בעלויות של הפקת אירוע עם 600 אורחים לבין הפקת אירוע עם 250 אורחים. צרו רשימת אורחים ראשונית שתעזור לכם להבין כמה אורחים הולכים להשתתף בחתונה שלכם. לא רק שזה ישפיע על התקציב שתצטרכו, זה גם יאפשר לכם לבחור את מקום האירועים המתאים ביותר לצרכים שלכם. יש הבדל גדול בין גן אירועים לחתונה שמיועד לאירועים קטנים ובינוניים לבין אולם אירועים ענק שמיועד למאות רבות של אורחים. 

רשימת האורחים הראשונית לא צריכה להיות מדויקת ואתם לא צריכים להילחץ מציון השמות שיופיעו בה. מטרתה היא רק לתת לכם מושג לגביי גודל האירוע שאתם צפויים לערוך והעלויות הכרוכות בו. 

שלב רביעי: חלקו את התקציב שלכם לפי קטגוריות 

לאחר שאתם יודעים כמה כסף עומד לרשותכם ומהו גודל האירוע שאתם מעוניינים להפיק, הגיע הזמן לחלק את עוגת התקציב לפי קטגוריות שונות. מה זה אומר? שתצטרכו ליצור רשימה של כל השירותים והמוצרים שתצטרכו לאירוע ולאחר מכן תתכננו כמה כסף אתם מוכנים להקדיש לכל אחד מהם. 

קחו בחשבון שההוצאה הגדולה ביותר בהפקת חתונה לרוב מוקדשת לאולם האירועים שתבחרו. את יתר התקציב חלקו בין הספקים השונים שתצטרכו לאירוע כמו צלמים, שמלת כלה, מאפרת ומעצבת שיער, מתנות לאורחים ועוד. 

חלוקת תקציב תאפשר לכם למקד את החיפושים שלכם אחר הספקים והשירותים שעומדים במסגרת התקציב שלכם ותייעל את תהליך תכנון החתונה. 

שלב חמישי: היעזרו בכלים לניהול תקציב 

תכנון חתונה כרוך בהתקשרות עם נותני שירותים רבים ובהוצאות גדולות אשר מתפרסות על פני חודשים ארוכים ולעיתים אף יותר משנה. כדי לנהל היטב את התקציב שלכם, חשוב שתעזרו בכלי נוח לניהול תקציב החתונה. זה יכול להיות קובץ אקסל, קבוצת וואטסאפ זוגית וייעודית לחתונה או אפליקציה לניהול תקציב האירוע. כיום ניתן למצוא מגוון אתרים ואפליקציות שמיועדים לתכנון והפקת חתונה ועם מערכת נוחה לניהול תקציב האירוע.

מצאו את הכלי הנוח ביותר עבורכם והיצמדו אליו. חשוב שתשתפו זה את זה בכל שלב בדרך ובכל הוצאה שכרוכה בתכנון החתונה. תופתעו לגלות שסכומים קטנים יחסים עשויים להצטבר לאלפי שקלים שתוציאו על שלל דברים לאורך תכנון החתונה. ההוצאות האלה, קטנות כגדולות, צריכות להילקח בחשבון בתקציב החתונה שלכם כדי שלא תחרגו מעבר לתקציב העומד לרשותכם. 

שלב שישי: בדקו כיצד תוכלו לקבל יותר ולשלם פחות 

תחום החתונות טומן בחובו לא מעט חבילות משתלמות, הנחות ושירותים במחירים אטרקטיביים. עשו סקר שוק והכירו את האפשרויות העומדות בפניכם. לעיתים ייתכן שתקבלו הצעת מחיר מספק מסוים שתהיה גבוהה יותר מהצעה שתקבלו מספק אחר באותו תחום, אך אם תבחנו היטב את ההצעה, אולי תגלו שהיא כוללת שירות רחב יותר יחסוך לכם כסף על שירותים נוספים. אין זה אומר שאתם צריכים לבחור שירותים רק לפי תג המחיר. קבלו חוות דעת מזוגות אחרים, בחנו היטב את טיבם ואמינותם של הספקים השונים ובחרו את זה שיציע לכם את השירות הטוב ביותר במחיר הטוב ביותר ביחס לתמורה שתקבלו. 

בחירת אולם אירועים שמתאים לאירוע החלומי שלכם (וגם לתקציב)

מכיוון שאולם האירועים שתבחרו הוא הפרמטר החשוב והמשפיע יותר על הצלחת האירוע שלכם, עליכם לבחור אותו באופן קפדני. בין אם אתם מתכננים חתונת שישי בצהריים, חתונת ערב אינטימית או חתונה בסגנון אירוע קוקטייל מלא בסטייל, אולם האירועים "ריברסייד" יהיה הבחירה המושלמת עבורכם. 

ריברסייד ממוקם בשדרות רוקח בתל אביב, במיקום מנצח, נגיש ויפייפה, ממש מול נחל הירקון. בעיצוב המקום הושקעו מחשבה מעמיקה והשקעה גדולה שהופכות את המקום למלא בסטייל וייחודיות. אתם אתם מתכננים חתונה מהאגדות, אתם פשוט חייבים להכיר את ריברסייד.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
ריברסייד אולם אירועים על הנחל בתל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES