Magazine

חזרה

קייטרינג טבעוני לחתונה או אולי בכלל מגשי אירוח טבעוניים?

21 בJul 2016

מאורסים? בדרך לחתונה? נהדר! ההתארגנויות לחתונה כוללות שלל הכנות, בחירות והחלטות – איפה תתקיים החתונה? האם זו תהיה חתונת ערב או שישי בצהריים? את מי להזמין? מה ללבוש? ועוד ועוד. אחת ההחלטות החשובות לאורך הדרך הזו נוגעת לשאלת האירוח – איזה אוכל תרצו שיוגש בחתונתכם? באיזה סגנון? ומה יהיה התפריט? כאן נכנסים גם שיקולים נוספים, שקשורים לאווירה, לרוח שתרצו ליצור בחתונתכם, וכן לטעם אישי ולשביעות הרצון של אורחיכם. אם אתם או חלק מקהל המוזמנים שלכם טבעוניים – כדאי לשקול אירוח וקייטרינג שמגיש מנות טבעוניות צבעוניות ומרעננות.

חתונה טבעונית – יש חיה כזו?

בשנים האחרונות, התרחבה בארץ מגמת הטבעונות, ואנו עדים להתפשטות הטרנד גם אל מחוזות הקולינריה לאירועים – ישנן חתונות שלמות שמתוכננות כך שיתאימו לאורחים טבעוניים. אז אכן, לעתים נדרש אירוח קצת אחר. מתי מתאים לתכנן אירוח וארוחה על טהרת הטבעונות:

  • כאשר שני בני הזוג, או אחד מהם, טבעוניים. במקרה כזה, ברור וטבעי שהנטייה תהיה להזמין קייטרינג טבעוני. 
  • כאשר בני המשפחה של המתחתנים נוהגים לאכול אוכל טבעוני. 
  • כאשר ישנה בקהל המוזמנים קבוצת אורחים טבעונית, או יותר מכך – מרבית האורחים טבעוניים. 

וכמובן – לעתים ההחלטה על אירוח טבעוני קשורה לצביון האירוע שאתם מבקשים לעצמכם – חתונה מיוחדת וקטנה, חתונת שישי בצהריים, חתונה מעט שונה מהרגיל או פשוט תפריט עשיר שמכיל מגוון מנות רחב, בריא וטעים.

ומה עם האורחים בחתונה טבעונית, הם לא ייצאו רעבים?

התפריט בחתונה סטנדרטית בישראל כולל בדרך כלל שתיים שלוש מנות עיקריות של בשר בקר ועוף לפחות, ולעתים קרובות גם תוספת של דגים. ההנחה הרווחת היא שבחתונה צריך “לפנק” את האורחים, ומנות בשר נחשבות בציבור הרחב למשביעות ומזינות יותר ממנות צמחוניות או טבעוניות. זהו כוחו של הרגל, אך חתונות טבעוניות אינן נופלות באיכותן ובשביעות הרצון של האורחים, ולעתים אפילו להיפך – הבחירה בתפריט טבעוני הופכת את האירוע פעמים רבות ליוצא דופן ומיוחד, ובחירה בקייטרינג הנכון תניב במקרים רבים קריאות התפעלות והפתעה מצד האורחים. תפריט טבעוני עשיר ומגוון הוא פעמים רבות אטרקציה בחתונה, והוא מרשים, מיוחד קליל ומרענן. זהו בדרך כלל תפריט יצירתי מאד, שבו יש מגוון גדול של מנות טריות וצבעוניות, ממנות פתיחה מפתיעות ועד קינוחים נפלאים. האורחים בחתונה טבעונית ייהנו מהשפע, מהיצירתיות בהגשה ובבחירת המנות ומהאווירה, ו… רעבים הם לא ייצאו.

מגשי אירוח טבעוניים לחתונה

בין אם החתונה שלכם כולה על טהרת הצמחונות או הטבעונות, ובין אם החלטתם לשלב מספר מנות צמחוניות בתפריט, על מנת לכבד את הטבעוניים בקהל המוזמנים – אחת האפשרויות הנדיבות והיפות לקייטרינג טבעוני היא הזמנת מגשי אירוח טבעוניים. טרנד מגשי האירוח הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. מדובר במגשים ססגוניים ומלאים בכל טוב – מאפי בצק ריחניים ממולאים ירקות, סושי טבעוני, מנות אצבע מבושלות ואפויות כדוגמת עלי גפן ממולאים, מרק בכוסות, סלטים פריכים ומושקעים, כריכים קטנים מלאי כל טוב ומשובחים, ירקות אנטיפסטי אפויים, ממרחים ומגוון מאפים, וכמובן פלטות של ירקות, אגוזים ופירות – כל אלו הם רק חלק ממגוון המנות שניתן לשלב במגשי אירוח טבעוניים.
דוגמה לתפריט מגשי אירוח טבעוניים מושקע ניתן למצוא כאן
מגשי האירוח הטבעוניים מתאימים הן לחתונה עם קייטרינג בשרי, והן לחתונה עם קייטרינג חלבי, צמחוני או טבעוני. המנות הטבעוניות הן קלילות ומענגות, ויכולות להתאים גם לאירוע בסגנון קליל וקיצי, למשל לחתונת שישי בצהריים, או לחתונת בוטיק מיוחדת.

200 אישאולםאולם אירועיםאולם בתל אביבאולם לחתונהאולם קטןאיך בוחריםאיך לבחור אולםאיך להפיקאיכותיאיפה כדאיאירועאירוע בריתאירוע בשבתאירוע לעסקאירועי חברהאירועיםארגון אירוע לעסקבוטיקבחירת אולםבת מצווהבת מצוושבתל אביבגןגן אירועיםהמלצותהפקההפקת אירועחברהחברותחתונהטיפיםיוקרתילחברהלחברותלחתונהלעסקיםמדריך לחוגגיםמושלמתמקומות לבריתמרכזסטיילספקיםעסקיצנועהקטנהקייטרינגרייבסיידשבתשישי צהרייםשלביםשלמותתכנוןתכנון אירועתכנון אירוע עסקיתל אביבתקציב