דברים שחשוב לדעת כאשר מחפשים מקומות לאירועים קטנים במרכז?

אירוע עסקי על הפרק ואתם ניגשים לבחור את אולם האירועים המתאים? כמה טיפים חשובים שינחו אתכם אל עבר המקום שיעשה את האירוע

מציאת אולם האירועים המושלם לאירוע עסקי דומה להכנת הבמה להופעה גדולה. המקום יכול להשפיע באופן משמעותי על הצלחת האירוע, שכן הוא נותן את הטון, משפיע על הרושם הנוצר בקרב המשתתפים ומקל על זרימה חלקה של התוכנית. הנה כמה טיפים מנצחים שיבטיחו שתבחרו אולם אירועים מתאים לאירוע העסקי אותו אתם מפיקים:

השלב החשוב ביותר: להתאים את סגנון האולם לסוג האירוע הספציפי

בשלב הראשון של חיפוש האולם, חשוב מאוד לוודא שהמקום מתיישר היטב ובאופן מדויק עם מטרת האירוע. לדוגמא, אם מדובר באירוע השקת מוצר כזה או אחר, יתכן שיתאים אולם עם מתקנים טכנולוגיים מתקדמים ומשוכללים ואווירה טרנדית עכשווית. לעומת זאת, עבור אירוע חברה פנים ארגוני, יתאים יותר מקום עם אווירה שלווה או מסיבתית, מקום שמתאים לבילוי כיפי וזורם. אגב, יש לא מעט מקומות שעונים על שתי הדרישות גם יחד.

המיקום של האולם צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלכם

לא משנה מהו סוג האירוע, המיקום של האולם צריך להיות הפרמטר הניצב בראש רשימת סדר העדיפויות שלכם. בחרו אולם במיקום מרכזי, או לחילופין, כזה שניתן להגיע אליו בקלות באמצעי תחבורה ציבוריים ופרטיים, כדי להבטיח שהמשתתפים יוכלו לאשר את השתתפותם באירוע ללא היסוס. אם מצאתם אולם אירועים עם חנייה בשפע או כזה המציע שירותי חניה, העניקו לו יתרון מובהק בסלקציה שלכם. 

הגודל קובע, אבל לא כמו שתמיד חשבתם

הגודל כן קובע, אבל לא בדיוק באופן שתמיד חשבתם… כמובן שתעדיפו להימנע מצפיפות באירוע שלכם, אבל כדאי להיות מודעים לכך שגם אולם אירועים מרווח מדי עלול להיות בעייתי. אולם גדול ורחב ידיים, עלול ליצור אווירה פחות אישית ולצמצם את ההזדמנויות לאינטראקציות בין המשתתפים, אשר יש להן חשיבות עצומה במפגשים מהסוג המדובר. הרי שבאירועים עסקיים רבים, התקשורת בין המשתתפים היא היא שעומדת בלב האירוע והיא מטרתו העיקרית. הדרך להבטיח את התאמתו של גודל האולם להיקף האירוע שלכם, היא קודם כל להגדיר את גודל האירוע הצפוי, על סמך אורך רשימת המוזמנים שלכם. אם ברשימה מופיעים פחות מ-300 איש, כדאי למקד את החיפוש אחר מקומות לאירועים קטנים במרכז.

ציוד ופסיליטיז

כמובן, ככל שהמקום שתבחרו לאירוע יהיה ברמה גבוהה יותר, כך האירוע יהיה ברמה גבוהה, וגם יזרום ו״יתקתק״ כמו שצריך. מתקנים, ציוד ופסיליטיז משוכללים הם עמוד השדרה של כל אירוע עסקי מוצלח. ודאו שהאולם מציע חיבור אינטרנט מהיר, ציוד סאונד מתקדם, מקרנים, מסכים, מקומות ישיבה נוחים ואזורי מנוחה נעימים.

אוכל, קדימה אוכל

הקייטרינג באירוע הוא כמובן היבט קריטי נוסף. העדיפו מקום המציע אפשרויות קולינריות מגוונות, ואופציות שונות לתפריטים בהתאמה אישית, שיאפשרו לכם להתחשב גם בהעדפות תזונתיות שונות ולספק מענה לקהל הרחב של המשתתפים. חשוב להבין שכיום יותר מתמיד, קולינריה ברמה גבוהה היא עניין בסיסי באירועים עסקיים, והאירוע שלכם לגמרי הולך להיבחן דרך המרכיב הזה. לא משנה מה סוג וגודל האירוע, האורחים שלכם מצפים לחוויה קולינרית מפנקת, טרנדית ואיכותית, ואתם לא רוצים להתפשר על העניין הזה. במילים אחרות, אם שירותי הקייטרינג שהאולם מציע לכם הם באיכות טובה, הוסיפו למקום הזה נקודות לטובתו והעדיפו אותו על פני שאר האופציות.

עלות מול תועלת 

בשלב הבא, יש לבחון לעומק את העלויות שאולם האירועים מציע. אמנם חשוב למצוא מקום העונה על הדרישות שלכם, אך שמירה על גבולות התקציב היא לא פחות חשובה. חפשו אולמות המציעים עסקאות חבילה או כאלה שמוכנים לנהל איתכם משא ומתן, ללכת לקראתכם, להתפשר על פרמטרים כאלה ואחרים ועוד. זה הזמן לדייק גם את סדר העדיפויות שלכם ולהבין על מה אתם לא מוכנים להתפשר. במקרים מסוימים תגלו שאולי דווקא על רכיב מסוים תוכלו לוותר ובתמורה להעביר את החלק הזה מהתקציב לאולם האירועים. בין הפרמטרים המשפיעים על העלות בולט המיקום של האולם, רכיב שכאמור, לא מומלץ להתפשר עליו. ההיגיון אומר שהפקת אירועים עסקיים בתל אביב כנראה תהיה יקרה יותר מהפקה של אירוע בפריפריה, אך יש לכם סיבות טובות להתאמץ ולהשקיע באולם במיקום מרכזי ואטרקטיבי, שיכול ממש לעשות את האירוע.

מוניטין טוב הוא תולדה של מקום איכותי ועקבי

רגע לפני שבוחרים סופית את אולם האירועים לצורך האירוע העסקי אותו אתם מפיקים, תמיד חשוב לקרוא ביקורות בעיון, ולחפש אחר המלצות טובות, ולא פחות חשוב – דיס-המלצות, במקרה שיש גם כאלה. מוניטין טוב הוא משהו שלא קל לבסס, והדבר לא נעשה באמצעות כלי שיווק מקצועיים בלבד, אלא שלהמלצות אותנטיות מלקוחות עבר יש ערך אדיר. התייעצו עם קולגות מתחום ההפקה, בדגש על כאלו שהפיקו אירוע במקום שאתם שוקלים לשכור את שירותיו. ככל שתקבלו יותר המלצות חיוביות על המקום, כך הדבר מצביע על כך שהמקום הוא לא רק איכותי, אלא גם עקבי באיכות שירותיו.

אין כמו רושם ראשוני

ביקור ב״לייב״ באולם האירועים יספק לכם המון תובנות ונתונים חשובים, גם כאלה שקשה לרשום ״על הנייר״, אלא יותר בהקשר של רושם ראשוני שהמקום מייצר, אווירה ונוחות.  בבדיקה הזו תוכלו להרגיש את הוייב של האולם, להעריך את רמת הזמינות של הצוות ולדמיין את זרימת האירוע. הקשיבו לעצמכם היטב והיו מרוכזים ברגעים הראשונים בהם אתם נכנסים לאולם. 

לסיכום, כאשר אתם נדרשים לבחור אולם לאירוע עסקי, ההיבטים שצריכים להוביל אתכם הם שילוב של פונקציונליות, אסתטיקה וראיית הנולד. כאשר אתם מצוידים בכל הטיפים והעצות החשובות שלעיל, תוכלו לעשות בחירה שלא רק עונה על הציפיות הבסיסיות, אלא הרבה מעבר. 

ריברסייד אולם אירועים על הנחל בתל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES