כיצד למצוא גן אירועים לחתונה קטנה, שיהיה מושלם עבור האירוע שלכם?

כשאנחנו מדמיינים גן אירועים, אנחנו חושבים על מקום רחב ידיים, סוג של פארק גדול ומאוורר, שמתבקש שיתקיימו בו אירועים גדולים. אבל תופתעו לגלות שבהחלט אפשר לקיים חתונה קטנה במקום ירוק, מרווח ונעים, באווירת טבע

כשאומרים במשפט אחד גן אירועים לחתונה קטנה זה כמעט נשמע כמו אוקסימורון. הרי כשאנחנו מדמיינים גן אירועים, אנחנו חושבים על מקום רחב ידיים, סוג של פארק גדול ומאוורר, שמתבקש שיתקיימו בו אירועים גדולים. אבל תופתעו לגלות ששני המושגים האלה בהחלט יכולים ללכת ביחד, ובהחלט אפשר לקיים חתונה קטנה במקום ירוק, מרווח ונעים, באווירת טבע. אנחנו מכירים לפחות מקום אחד כזה שמשלב את הטוב שבשני העולמות. 

מדוע יותר ויותר זוגות בוחרים בקונספט של חתונה קטנה?

בעבר הלא מאוד רחוק של מדינת ישראל, נהוג היה לחגוג אירועי חתונות בהיקפים גדולים, כלומר אירועים עם רשימת מוזמנים של לא פחות מ-400 איש היו הסטנדרט. למרות שיראל היא מדינה קטנה, ואולי דווקא בגלל שמדובר בארצנו הקטנטונת, נהוג היה להזמין אנשים מכל המעגלים שנוצרו לנו בחיים – החל מהמשפחה המורחבת מאוד, ועד לחברים שעבדו איתנו תקופה במלצרות או בעבודות סטודנטיאליות אחרות, חברים מהשירות הצבאי, מהלימודים באוניברסיטה, שכנים ועוד. לא רק מהמעגלים של הכלה והחתן הגיעו אורחים, אלא גם מהמעגלים של ההורים של שני הצדדים. בקיצור – היה גדול ושמייח, אבל יש לא מעט סיבות ללכת דווקא על אירוע מצומצם, המכיל עד 300 איש. 

אומרים שבכל דבר רע יש גם משהו טוב, אז מגיפת הקורונה היא שהחלה את המגמה של אירועי חתונה קטנים. במשך כשנתיים, למעשה, חלה הגבלה על התקהלות, וזוגות שתכננו להינשא בתקופה הזאת, נאלצו לקצר את רשימת המוזמנים שלהם, גם אם במקור האירוע שתוכנן היה גדול יותר. אבל איך אומרים? מעז יצא מתוק. דווקא בעקבות ההגבלות, לא מעט גילו שאירוע קטן יכול להיות הרבה יותר איכותי, אינטימי, מיוחד ומדויק. מאז ומתמיד, בארה״ב ובאירופה נהוג לקיים אירועים בהיקפים דומים, כלומר עד 200-300 משתתפים, אבל אנחנו כנראה היינו צריכים את הקורונה כדי לגלות את הקסם באירועים מצומצמים. 

החסרונות הפוטנציאליים בחתונה קטנה

האמת שאנחנו ״טים חתונות קטנות״, אבל בכל זאת, יש חיסרון אחד פוטנציאלי שעלול להתעורר בהמשך לבחירה הזאת, וכדאי להיערך לקראתו, בעיקר מבחינה נפשית: יכול להיות שיהיו אנשים, מהמעגלים הרחוקים יותר שלכם, שיעלבו מכך שלא הוזמנו לאירוע החתונה שלכם. כמו כן, יתכן מאוד שההורים יפעילו עליכם לחץ להזמין עוד אורחים מטעמם. חשוב להיות חזקים פה, ולזכור קודם כל שזה האירוע *שלכם*. ככזה, כל המשתתפים בו צריכים להיות מוזמנים מטעמכם. כל הרעיון פה הוא לקיים אירוע מדויק ואיכותי, בו כל האורחים הם כאלה שבאמת מכירים אתכם, באמת בקשר, ובאמת חשוב לכם שהם יקחו חלק באירוע המרגש הזה. אפשר להכין מראש ניסוח להודעה קצרה עבור אלו שלא יוזמנו (ולהעביר גם להורים), בה תסבירו שאתם אוהבים והכל, אבל החלטתם לקיים אירוע מצומצם במיוחד, עבור בני המשפחה והחברים מהמעגלים הקרובים ביותר. קחו את זה מאיתנו – כיום אירועים קטנים הם כבר נפוצים מאוד, לכן גם עולה הסיכוי שכל מי שלא הוזמן יקבל זאת בהבנה.

מה חשוב לבדוק כאשר מחפשים מקום לחתונה קטנה?

אז נסגרתם על זה שאתם הולכים לערוך אירוע חתונה בהיקף מצומצם, כמובן שהצעד הקריטי הראשון שתצטרכו לעשות הוא להתחיל לחפש מקומות לחתונה קטנה במרכז. על מנת שלא תלכו לאיבוד בין שלל האופציות, הנה כמה דגשים שכדאי להתמקד בהם במהלך החיפוש:

מיקום מרכזי הוא קלף מנצח

 לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן – בתכלס, מדובר באחד הפרמטרים הכי הכי חשובים באירוע שלכם. שני דברים שיש לקחת בחשבון בהקשר הזה – האחד, שהמיקום של האולם יהיה קרוב ככל הניתן עבור מרבית האורחים שלכם. מאחר ואתם מתכננים אירוע קטן יחסית, זה אמור להיות פשוט יותר. השני – אם אפשר שהמקום יהיה אטרקטיבי בפני עצמו. רוצים ללכת על בטוח? חפשו אולם אולם אירועים בתל אביב שמתאים לקיים בו אירועים קטנים. 

סטייל, לוק אנד פיל 

כאמור, זה שאתם הולכים לקיים אירוע קטן, ממש לא אומר שתצטרכו להתפשר על הלוק ואפילו על הפאר של האולם, ואף להיפך – מקומות לאירועים קטנים נוטים להיות מיוחדים יותר מאשר מתחמי הענק המוכרים. דווקא כשאתם מתכננים חתונה קטנה, תוכלו למצוא מקום שיושב בול על הסטייל שלכם, ויש בו בדיוק את האווירה שאתם מחפשים. אגב, מקומות קטנים יותר מתאפיינים בגמישות וורסטיליות רבות יותר, ולכן תוכלו גם לעצב ולשנות את המקום בדיוק לפי טעמכם ולפי הויז׳ן שיש לכם בראש. כמו כן, בהחלט ניתן לקיים חתונה קטנה במקום פתוח ובאווירה של טבע ירוק.

מקום שיש בו שירותי קייטרינג ברמה גבוהה

יש אחרי האולם, האוכל הוא כנראה המרכיב החשוב ביותר באירוע שלכם, ולכן אפשר ואף רצוי לתת לעניין הזה להשפיע על בחירת אולם האירועים. כלומר, אם אולם האירועים מציע שירותי קייטרינג ברמה גבוהה, חברה עם מוניטין טוב והרבה ניסיון, שווה לשקול את המקום בחיוב. נכון שבדרך כלל יש גם אפשרות להביא לאולם שירותי קייטרינג חיצוניים, אבל הדבר פחות מומלץ, שכן שירותי הקייטרינג הפועלים במקום ״אין-האוס״, כבר מיומנים בתפעול מערך ההכנות וההגשה, ויבטיחו שכל התהליך הזה יהיה יעיל ו״מתוקתק״, וזה לא פחות חשוב מטיב האוכל.

לסיכום, נראה שיש הצדקה רצינית לטרנד הזה של חתונות קטנות – מה שהתחיל כתוצאה מהגבלות ומחוסר ברירה, הפך לסוג של סטנדרט, במיוחד בקרב זוגות שמבינים עניין ורואים את היופי באירוע אינטימי ומדויק, באווירה חמימה ומשפחתית. חשוב למנף את היתרונות בקונספט הזה ולמצוא אולם אירועים בסטייל ובאווירה אותנטית, ובקיצור – בקרוב אצלכם. 

ריברסייד אולם אירועים על הנחל בתל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES