טיפים להפקת אירועים קטנים בתל אביב

הפקת אירועים קטנים בתל אביב היא אתגר בפני עצמו – המעמד מחייב, והמיקום עוד יותר. אם בחרתם (או שהלקוחות שלכם בחרו) לקיים את האירוע דווקא בעיר המתקדמת, התוססת והמעודכנת ביותר בארץ, יש לכם את כל הסיבות לעשות זאת. קודם כל, המיקום המרכזי, הנגיש והנוח, מהווה בפני עצמו נקודת פתיחה מעולה לאירוע שלכם. החוויה של המשתתפים מתחילה כבר בדרך לאירוע, ולכן יש לתת את הדעת גם לעניין הזה. ככל שהנסיעה שלהם תתקצר, ההגעה תהיה נוחה והחניה תהיה מסודרת, כך יגבר הסיכוי שהם יהנו ויהיו שבעי רצון מהאירוע. שנית, מאחר ומדובר בעיר שהיא מוקד התרבות, הקולינריה והאופנה של ישראל, סביר להניח שתוכלו להשיג את הספקים הכי איכותיים והכי סטייל עבור האירוע. בקיצור, אם הוחלט לקיים את האירוע בתל אביב – כבר התחלתם בטוב. אבל מה עוד צריך לדעת ולקחת בחשבון כאשר מפיקים אירוע בעיר?

קודם כל לחשוב על קונספט

אירוע קוהרנטי, המופק באופן מקצועי ומהימן, תמיד מתחיל מקונספט מגובש, לפיו כל החלקים צריכים להסתדר. אם אתם הם מפיקי האירוע ואלו שמוציאים את הרעיון לפועל, הגדרת הקונספט היא לא רק התפקיד שלכם לבדכם, אלא שמומלץ לשבת יחד עם הלקוחות שלכם ולהגדיר יחד פורמט וקונספט מתאימים, שהם גם ריאליים ביחד לאמצעים העומדים לרשותכם וגם עולים בקנה אחד עם מטרת העל הראשונית של קיום האירוע. למשל, אם מדובר באירוע חברה, ייתכן שיתאים קונספט ״מסיבתי״ לאירוע, אך אם הכיוון הוא כנס מקצועי, עם הרצאות ומצגות, הפורמט הוא שונה לחלוטין ואיתו גם הקונספט כמובן. אם מדובר באירוע לא מחייב, שהוא יותר בכיוון של מסיבה ומטרתו היא פשוט לחגוג הישג מסוים, או פשוט לפרגן לעובדים חגיגה מהנה ומגבשת, יהיה לכם יותר חופש בבחירת הקונספט ותוכלו להיות יצירתיים ומקוריים. לעומת זאת, כנסים ואירועים באווירה עסקית או מקצועית יותר, מצריכים יותר דיוק וחשיבה לוגיסטית. באירועים מסוג זה, חשוב יותר שהכל ״יתקתק״ ושלא יתעוררו תקלות וכדומה. כך או כך, לא מומלץ לצאת לדרך ולהתחיל לחפש אחר אולם, לבחור את סוג הקולינריה, העיצוב של המקום וכו׳, לפני שיש לכם קונספט מוגדר.

להבין מהו התקציב שהלקוחות העמידו לרשותכם

כמובן, לא ניתן לטפל באף אחד ממרכיבי האירוע, לפני שאתם יודעים בבירור כמה אתם יכולים להשקיע בכל אחד מהם מבחינה כספית. גם את החלק הזה מומלץ לגבש יחד עם הלקוחות – לשבת ולהבין לא רק מהו הסכום שהם מקצים עבור האירוע, אלא גם כיצד אתם מחלקים את התקציב בהתאם לסדר העדיפויות של הלקוחות. כמובן, האולם הוא המרכיב היקר ביותר בסיפור הזה, אבל אולי ללקוחות שלכם חשוב גם שיהיה אוכל מוקפד באירוע? או לדוגמא, אולי הם רוצים לפרגן לעובדים שלהם עם הופעה שווה, ששכרה בצידה? אלו הם פרטים שחשוב מאוד לברר בשלבי הרכבת התקציב לאירוע ורק אחר כך להמשיך לשלב ההוצאה לפועל.

לבחור מקום מנצח

הבחירה של מקום לאירוע חברה חייבת להיות מדויקת מאוד. קודם כל, גם כאשר מדובר באירוע קטן, יחסית, חשוב שהאולם לא יהיה צפוף מצד אחד, וגם לא מרווח מדי מהצד השני, עניין שעלול לגרום לחוסר הרמוניה באווירה. שנית, חשוב שהמיקום יהיה מצד אחד מרכזי ונגיש (אחרת צפו ליותר ביטולי הגעה), ומהצד השני, שיהיה בו ייחוד. חשוב להבין שהמקום הוא האירוע. למעשה, כפי שהאולם יראה ו״ירגיש״, כך גם האירוע. כמובן, המקום חייב להתאים בדרישותיו למגבלות התקציב שלכם, אף על פי שאם מצאתם מקום יוצא דופן, ולדעתכם שווה לחרוג מהתקציב עבורו, שווה להתייעץ עם הלקוחות על כך ולראות האם קיימת גמישות כלשהי בתקציב. מובן מהאליו שהמקום צריך להיות מסוגנן, עדכני ומקורי. ככל שהעיצוב באולם, והנוף הנשקף ממנו, יהיו מיוחדים, כך האירוע יהיה מסוגנן יותר. זוהי למעשה התפאורה של האירוע שלכם.

לא לצאת לדרך בלי לסגור את העניין הקולינרי

לא משנה איזה סוג של אירוע אתם מפיקים – אירוע חברה, אירוע עסקי או כנס מקצועי, הקהל שלכם צועד על קיבתו. כיום המרכיב הקולינרי באירועים הפך לאלמנטרי ולכזה שמודדים את הצלחת ורמת האירוע באמצעותו. במילים אחרות, אין לכם ברירה אלא להשקיע בקולינריה, הן בבחירת חברת הקייטרינג והשף, והן בבחירת המנות, ואף באופן ההגשה, שחייב להתאים לפורמט ולקונספט שהוגדרו מראש עבור האירוע. בהקשר זה, חשוב לקחת בחשבון את השעה בה מתקיים האירוע – אירוע צהריים מצריך אוכל שונה מזה שאירוע ערב מצריך. באירוע שהוא מסיבה, יתאים אוכל שהוא יותר ״פינגר פוד״ ומנות קטנות ו״חטיפיות״, ואילו באירוע הכולל יום של הרצאות ופגישות, יהיה צורך בארוחת צהריים של ממש.

לשלב הופעה, גימיק או אטרקציה כלשהו שירשימו ויפתיעו את המשתתפים

אכן, מדובר ב״אקס פקטור״ שצריך להיות באירוע כדי להפוך אותו להצלחה מסחררת. המרכיב הנוסף, ההפתעה, האטרקציה, ההופעה או אפילו המתנה שיעניקו לאירוע כולו ערך מוסף. על מנת לבחור נכון את התוספת הזו, חשוב קודם כל לחשוב על הקונספט שנבחר עבור האירוע. לדוגמא, אם מדובר באירוע ״מסיבתי״, תתאים הופעה מרימה, אבל אם מדובר באירוע עסקי, ייתכן שיתאים יותר לחלק למשתתפים מתנה כלשהי בתום האירוע, שגם היא חייבת להתאים לנושא האירוע. כמובן, יש גם לקחת בחשבון את גובה הסכום העומד לרשותכם עבור חלק זה בלבד. גם בעניין זה, מומלץ לשתף את הלקוחות ואף לקיים איתם יחד מעין סיעור מוחות ו״לפצח״ רעיון מקורי לאטרקציה שתשלבו באירוע.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
ריברסייד אולם אירועים על הנחל בתל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES