5 דברים שצריך לעשות לפני שמחפשים מקום לחתונה קטנה במרכז

נכון, חיפוש האולם עבור החתונה שלכם הוא ללא ספק הצעד החשוב והדחוף ביותר לקראת האירוע הגדול שלכם. לא נגזים אם נאמר אפילו שזהו צעד קריטי, שישפיע באופן המשמעותי ביותר על הצלחת האירוע שלכם, על אופי החתונה, הסגנון, הרמה, האיכות והכי חשוב – על ההנאה שלכם ושל האהובים שבאו לשמוח בשמחתכם. אין ספק שמדובר במשימה גורלית. לא לחיים, אלא לאירוע החתונה שלכם שכרגע נראה כאילו חייכם תלויים בו. אז אפשר להירגע, מה שלא תבחרו יהיה טוב בסופו של דבר, אבל כן כדאי לדייק את הבחירה ובסופו של יום לשריין לכם את האולם שהכי מתאים לכם מכל הבחינות – מבחינת סגנון, טעם, יכולות כלכליות ועוד היבטים לוגיסטיים שהם לא פחות חשובים. למשל, לבחור אולם במיקום שיהיה נוח וקרוב עד כמה שאפשר עבור רוב האורחים שלכם, זה חשוב מאוד לשם יצירת חוויה מהנה ונעימה עבורם. בקיצור, עכשיו כאשר אתם מבינים את חשיבות המטלה הזו – אפשר להתחיל בהסבר ולעשות לכם קצת סדר בעניינים ובחשיבות הדברים.

מה חשוב לעשות לפני שמתחילים לחפש אולם?

הו, אנחנו שמחים ששאלתם, כי יש לנו כמה תשובות ממש טובות. הכנו כמה שאלות ומטלות שכדאי מאוד למלא לפני שמתחילים בתהליך החיפוש. מענה מדויק על הסעיפים הללו, עשוי לייעל את החיפוש שלכם ללא היכר, ובכך גם לחסוך לכם זמן יקר, סטרס שיש לכם מספיק ממנו בימים אלה, ואף עוגמת נפש שרצוי להימנע ממנה תמיד. מומלץ לפתוח טבלת אקסל עם גיליון עבור כל אחד מארבעת הסעיפים הראשונים, ולעבוד באופן מסודר וממוקד. נא לא להתפזר. הנה הדברים החשובים שיש לעשות בטרם מתחילים לחפש אולם לחתונה.

1 להיסגר על עונה/מועד כללי

סביר להניח שעברו כבר מספר חודשים מאז שהתארסתם, וכעת כבר יש לכם כיוון כללי על התקופה בה אתם מעוניינים לערוך את אירוע החתונה. עכשיו זה הזמן למקד את הסיפור הזה עוד יותר, ולהחליט על עונה ספציפית, ואם אפשר גם חודש ספציפי בו תרצו להתחתן. למה אנחנו מתעקשים על גיבוש הנתון הזה? כי הוא עשוי להיות סנן יעיל במיוחד בתהליך חיפוש האולם – מקומות שלא יהיו להם תאריכים זמינים בתקופה שהגדרתם, יורדים מיד מהפרק. באותה הזדמנות, כדאי גם לנסות להבין אם אתם נעולים על חתונת ערב ביום חול, או שמא אתם פתוחים גם לחתונת שישי בצהריים, שלא רק שיש בה שלל יתרונות, מה גם שהדבר עשוי לפתוח בפניכם עוד אופציות טובות של מקומות.

2 להיסגר על תקציב

נכון, פחות הגיוני להתחיל לחפש אולם לחתונה כשאתם לא יודעים אילו מהם אתם בכלל יכולים להרשות לעצמכם. חבל על בזבוז הזמן ועל עוגמת הנפש, כאשר תמצאו את עצמכם מתלהבים ומתאהבים באולם כזה או אחר, ורק אחר כך תגלו שאינכם עומדים בדרישות המחיר שלו. לכן, כן כן, זה הזמן – ממש עכשיו, עליכם לשבת ולגבש ולהגדיר את הסכומים שיש באמתחתכם עבור החתונה. נכון, לא תמיד נעים לדבר על כסף, אבל עליכם לקבל סכומים ומספרים מדויקים ומפורשים מהספונסרים שלכם לחתונה, שהם כנראה ההורים משני הצדדים. אי אפשר להתחיל כלל וכלל בתהליך ההפקה בלי המספרים האלה. בוודאי שלא מומלץ להתחיל לחפש מקום בלי תקציב מגובש.

3 להיסגר על גודל האירוע

עוד פרמטר חשוב מאין כמותו בנוגע לחיפוש האולם המתאים לחתונה שלכם – גודל האירוע. כבר נסגרתם על כך שאתם מעוניינים באירוע מצומצם, יחסית, ולכן אתם עומדים להתחיל בחיפוש אחר מקום לחתונה קטנה במרכז, אבל זה הזמן להבין בדיוק כמה מוזמנים הולכים להיכנס לרשימה שלכם. יש הבדל בין אירוע של 200 איש לבין אירוע של 300 איש, ואילו שניהם, על הנייר, נחשבים לאירועים ״קטנים״. אי לכך, יש גם הבדל משמעותי בין מקומות המיועדים ל-200 אורחים לבין מקומות גדולים יותר. חשוב שגודל האולם יהיה מדויק לאורך רשימת האורחים שלכם. אירוע קטן שיתקיים במקום גדול מדי, עלול להיות חסר אווירה ואילו ההיפך הוא בעייתי עוד יותר – אירוע רב משתתפים שייערך במקום צפוף מדי, יהיה גם בעייתי מבחינת הנוחות של האורחים וגם כמובן מבחינות של בטיחות וכדומה. הדיוק חשוב פה.

4 להיסגר על אזור ממוקד

נכון, כבר החלטתם על חתונה במרכז, אבל ישנם גם אזורים נידחים למדי במדינת ישראל, המוגדרים על המפה כשייכים למרכז הארץ. ככל שתהיו יותר ממוקדים על אזור מסוים או יותר טוב – על עיר ספציפית, כך יתקצר החיפוש שלכם אחר אולמות אירועים. חשוב לציין בהקשר זה, שככל שתבחרו במקום מרכזי יותר, מוכר, אטרקטיבי ונוח יותר להגעה, כך יפחתו אחוזי הביטולים של המוזמנים שלכם. אם כבר נסגרתם על חתונה קטנה, כנראה שבחרתם את האורחים שלכם ״בפינצטה״, וחשוב לכם שכל אחד ואחת מהם יהיו נוכחים ברגעים המרגשים האלה. אל תתפשרו על מיקום מרכזי.

5 להיסגר על סגנון קולינרי

בואו לא נלך סחור סחור עם העניין הזה ונקרא לילד בשמו – אירועים נמדדים דרך האוכל שמוגש בהם. אבל לא מספיק שהאוכל יהיה איכותי ו״פיין״, מאחר ומדובר בחתונה שלכם, חשוב שהסגנון הקולינרי גם יתאים לכם, ויתאפיין במאכלים ובסגנונות שאתם אוהבים. אז לפני שיוצאים לחפש אולם, כדאי להיסגר על כיוון כללי של סגנונות קולינריים וכמובן, אחד הדברים החשובים לבחון כאשר בודקים אולם – את טיב האוכל המוגש בו. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
ריברסייד אולם אירועים על הנחל בתל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES