Magazine

חזרה

ניהול נכון של תקציב החתונה

אין חכם כבעל ניסיון: 5 צעדים בדרך לניהול נכון של תקציב החתונה
10 בOct 2017

כמו טיול בחו”ל או מסע שופינג, בחתונה אפשר להתפזר ולראות את התשלומים של האשראי מתחילים לרדת רק עם הילד הראשון או לצאת לחופשת הירח דבש בראש שקט. אז רגע לפני החתונה, מומחי הריברסייד כתבו עבורכם את הטיפים החשובים לניהול נכון לתקציב החתונה. אם תצליחו ליישם אפילו חלק, אתם בדרך הנכונה.

1. כמו תכנית עבודה שנתית במשרד
הרבעון האחרון של השנה הוא תמיד זמן לתכניות שנתיות במקום העבודה. תכנון כספי, מטרות, יעדים ומה שבניהם. כך תתנהגו גם בתכנון החתונה. חשוב להגדיר את סדרי החשיבות, את התקציב, את המטרות, את קהל היעד, את המיקום ואת התאריך. לכל אחד מהללו יש משמעויות משתנות ולכן תגדירו גם סדר חשיבות. חתונה בקיץ או בחוף? באמצע שבוע או בשישי? מה עדיף יותר ומה פחות? מיקום נוח? אוכל מושלם או להקה לקבלת פנים? עשו רשימה של כל האפשרויות ודרגו את החשיבות ואת הנחיצות עבורכם.

חגיגה בריברסייד. צילום: עדשה רחבה1

חגיגה בריברסייד. קרדיט צילום: עדשה רחבה

2. להתחבר לתוכנות האופיס עם המסמך הכי חשוב בזמן הקרוב “תקציב החתונה”
את כל סדרי העדיפויות שלכם תכניסו למסמך תקציב חתונה מסודר שתפתחו באקסל. אפשר להירגע, לא מדובר במטריצות או פרבולות עכשיו, כי אם מסמך בסיסי עם הוצאות, הכנסות ומה שבינהם. לא לשכוח להכניס הכל כולל הכל: הזמנת הסעות ואוטובוסים לאורחים בחתונה, סידורי פרחים, קניית מצלמות פולרואיד ואפילו הסלסלה המגניבה שתכינו בשירותי בנות. הכול צריך להיכנס למסמך. כן זה קצת מטרחן, אבל היי, תחשבו על השייק מנגו אננס שתשתו במקסיקו והנה אתם ניגשים ליצור את מסמך החתונה.

3. לא להתבייש לשאול או להתייעץ עם הצוות
נקודת המוצא היא שאין דבר כזה “מה נהוג בחתונות”. כל אחד עם האירוע שמתאים עבורו. נכון שמנהלי האירוע כבר התנסו באלפי חתונות, ויש להם ניסיון מצוין גם בשטח, אבל זה לא אומר שאתם חייבים. לכן, אל תתביישו לשאול, להתייעץ, להתעקש, לדרוש ולבוא לראות את האולם או המפיקה במו עינכם. ההצלחה של אירוע החתונה היא גם הצלחה של אולם האירועים. לפעמים ניהול נכון של תקציב החתונה כולל גם להתמקח, לא כמו בשוק הקוואסן בבנקוק (עם גברת מוכרת שעומדת עם מחשבון וזורקים מספרים לתוכו כחלק מהמשא ומתן), אבל כן בכבוד ובעדינות, שווה לנסות לבדוק שוב את “המחיר”.

ריברסייד – אירועים על הנחל קרדיט צילום: עדשה רחבה

4. לא לפחד לשנות תוך כדי תנועה
גם אם הגדרתם את כל הרצוי והמצוי בסעיף אחד של הכתבה, עדיין יש מקום לשינוי. תשאירו לעצמכם מרווח בטחון ונשימה לדרך. שמלת כלה לא תמיד יוצאת מוצלחת בפעם הראשונה או בהזמנה שעשיתן בחו”ל, מתנות לאורחים בחתונה הן אחלה אופציה לתוספת (כי ראיתם בחתונה אחרת שאהבתם) וגם להוסיף מנות מהתפריט או לשנות. חתונה חתונה אבל הדרך אליה לא חייבת להיות קתולית.

5. לזכור שהחיים ממשיכים גם אחרי החתונה
עבורכם חתונה היא אירוע חד פעמי (בתקווה) אבל עבור רוב האורחים מדובר בעוד אירוע. לכן חשוב להפוך את האירוע הזה לשלכם ככל האפשר. אל תשכחו שחברים והמשפחה הקרובה ייהנו אתכם (כמעט) בכל מצב ושהחיים איך לומר ממשיכים גם למחרת בבוקר. חתונה היא רק תחילת הדרך למטרות הזוגיות, אז תשאירו קצת מזומנים בצד להמשך.

200 אישאולםאולם אירועיםאולם אירועים בתל אביבאולם אירועים קטן במרכזאולם בתל אביבאולם לבר מצווהאולם לבריתה במרכזאולם לבת מצווהאולם לחתונהאולם קטןאולמות לאירועים קטניםאיך בוחריםאיך לבחור אולםאיך להפיקאיכותיאיפה כדאיאירועאירוע בריתאירוע בשבתאירוע חברה בתל אביבאירוע חתונהאירוע לעסקאירוע נהדראירוע עסקיאירועי בוטיקאירועי חברהאירועיםאירועים עסקייםאירועים קטניםאירועים קטנים במרכזארגון אירוע לעסקארגון חתונהבוטיקבחירת אולםבת מצווהבת מצווה במרכזבת מצוושבתל אביבגןגן אירועיםגן אירועים בתל אביבגן אירועים יוקרתיד.ג'יי מריםהמלצותהפקההפקת אירועהפקת אירועים עסקייםהפקת חתונההפקת חתונה בטבעחברהחברותחתונהחתונה אורבניתחתונה בטבעחתונה ביום שישיחתונה במרכזחתונה בתל אביבחתונה הפוכהחתונה קטנהחתונה קטנה במרכזחתונה קלאסיתחתונות חורףחתונות מיוחדותחתונת זהבחתונת חורףחתונת צהרייםחתונת שישי בערבחתונת שישי בצהרייםטיפיםיום הולדת 40יוקרתילבחור אולם לבת מצווהלחברהלחברותלחתונהלעסקיםמדריך לחוגגיםמושלמתמקום חתונהמקום לאירועים עסקייםמקום לאירועים קטניםמקום לאירועים קטנים במרכזמקומות לאירועים קטנים בתל אביבמקומות לבריתמקומות לבת מצווהמקומות לחתונה קטנה במרכזמרכזמתנות לאורחים בחתונהסטיילסידורי פרחים לחתונהספקיםספקים לחתונהעיצוב אירועים קטניםעיצוב חופהעסקיצנועהקטנהקייטרינגקייטרינג טבעוניקייטרינג לאירוע חברהקייטרינג לאירועים עסקייםקייטרינג לחתונהרייבסיידרעיונות לחתונהרשימת משימות לחתונהשבתשיר כניסה לחופהשירי חופהשירים לחופהשישי צהרייםשלביםשלמותתכנוןתכנון אירועתכנון אירוע עסקיתכנון חתונהתכנון תקציב חתונהתל אביבתקציב